אימון אישי לחיים- הרשות להיות "לא בסדר"

בשבועיים האחרונים קרו לי 2-3 מקרים שגרמו לי לחשוב כמה אני ואחרים טורחים על "להיות בסדר" וכמה קשה לי התחושה שלא הייתי כזו.. זה לימד אותי למה חשוב לי להיות צודקת, צודקת= אני בסדר.למרות שידעתי -עשיתי את הכי טוב שיכולתי! לא פגעתי בכוונה.. מקסימום יצא לי עקום- אבל באמת באמת זה קרה בלי כוונה. התגובות שקיבלתי היו לי מאד מאד לא נעימות במיוחד כי קיבלתי אותן מאנשים שמאד קרובים אליי. מכל אירוע כזה לקח לי כמה ימים להתאושש. אני כל כך רגילה להיות "בסדר" להיות "הטובה" . כמובן שזה מגיע מהבית. באופן לא מקרי בליל הסדר יצא לי לנהל שיחה עם הבת שלי ועם בת אחותי.

 שלושתנו הבנות הצעירות בבית ושלושתנו גדלנו עם אחים\אחיות בכורים דומיננטיים כך שלקחנו על עצמנו את ה" להיות בסדר- טובות" באופן טבעי. כל אחת סיפרה איך זה בא לידי ביטוי בחיים האישיים שלה ואיך למדנו לזהות את הרגעים האלה ועד כמה זה מנהל אותנו. כל אחת בדרכה לומדת להיות יותר אותנטית לעצמה ופחות למה יגידו עליה.. לומדות שמותר לנו להיות לפעמים גם "לא בסדר" ונאמנות לעצמנו. אני מתמודדת עם זה המון שנים, כל פעם מגיעה תובנה חדשה. הפעם הבנתי כמה דברים משמעותיים ביותר עבורי להמשך הדרך, אולי זה ייתן משהו גם לך:

 *אין לי בעיה להתנצל אם טעיתי! עם אנשים קרובים אני שמה את האגו בצד ולא משנה מי צודק. חשובה לי מערכת היחסים. 

*אם מישהו באמת קרוב אליי כמו שאני חושבת – הוא יקבל אותי גם אם יש לי מעידות.. ואם לא – מקום שלי לבדיקה עד כמה הוא או היא קרובים. 

* הכי חשוב בעיניי: אני אישה אחראית לחייה ובוגרת- אם משהו מפריע לי אני אדבר את זה, אתקשר את מה שמפריע לי.. אני לא שומרת דברים אצלי ומצפה מאחרים שיחשבו או ישערו.. מסבירה א עצמי. בדרך הזו אני מנקה את השטח אצלי ובצד השני וממשיכה הלאה בלי לתת לדרמה לנהל את המערכת. 

תוצאות לכך כבר נראות בשטח-ממליצה בחום! המשך חג שמח

🙂