חוק פארטו לשימוש יומיומי

חוק פארטו הוא חוק שנקרא גם “חוק 80/20” ולפיו 20% מהפעולות שעושה אדם אחראיים ל-80% מהערך שהוא יוצר, כך שכדאי להתרכז ב 80%. החוק הזה הוא פרי עבודתו של הכלכלן והסוציולוג וילפרדו פארטו.

פארטו ניסח לראשונה את העיקרון שלו בהקשר לאי-השוויון הכלכלי בחברה. פארטו הבחין ש-20% מאוכלוסיית איטליה מחזיקה ב-80% מהרכוש. יחס זה התגלה במקרים רבים נוספים ומאז משמש מדד פארטו למדידת אי השוויון בחלוקת הכנסה.

אבל חוק פארטו הוכיח את עצמו בכל כך הרבה תחומים עד שהפך לעיקרון כללי, שמאפשר להבין ולנתח המון פעולות, כולל בתחומים כמו ייעול, התנהלות אישית, ניהול עסקי ועוד.

פיתוח קריירה - החשיבות במיקוד

אחד מהדברים שחוק פארטו מאפשר לנו להבין הוא החשיבות במיקוד – להיות ממוקד בדברים החשובים באמת, אלה שיוצרים את הערך ואת הניצול הטוב ביותר של הזמן שלנו, של הכסף שיש לנו, האנרגיה שלנו וכו’.

אם הפוקוס שלי הוא על מה שאני רוצה,חשוב ומקדם אותי- התוצאות יופיעו בשטח

כך שאם נלמד לנהל את דרכנו דרך ה 20% שעושים עבורנו את העבודה נוכל להגיע לתוצאות יותר מדויקות, יותר טובות ובפחות זמן ואנרגיה .

לדוגמא:

  1. אם אני יודעת מה אני מחפשת בתחום התעסוקה- איזה תפקיד ואיזה סוג ארגון. אני יודעת לאיזה משרות לשלוח קורות חיים ואני לא שולחת לכל משרה שקופצת.
  2. אם אני יודעת מה החוזקות שלי- אני יודעת להביא אותם לידי ביטוי בכל מקום כולל ראיון עבודה אם שואלים אותי “למה לבחור אותי?”
  3. אם אני יודעת איזה מהפעולות שלי בעסק מביאות לתוצאות הכי טובות- אני יודעת שאת שאר המשימות אני צריכה לפזר אולי לאחרים .

עדנה חן

סטארטר לתוצאות

054-2236191

יש לך שאלה בתחום של פיתוח קריירה ושינוי מקצועי?
לקבלת מענה ראשוני בווטסאפ ללא התחייבות
לחצו על כפתור הוואטסאפ >>