כנות-תקשורת-וזוגיות!

אחרי 22 שנות נישואין ו 10 שנים כגרושה אני מרגישה שגיליתי סוד חדש. אף אחד לא אמר לי. אף אחד לא לימד או הסביר לי. בזכות הדרך שלי גיליתי אותו חחח… את הסוד!

אני מתכוונת לתקשורת כנה ביני לבין עצמי ואז אני והסביבה. כרגע אני מתרגלת את זה בזוגיות הטריה שלי והתוצאות נראות בשטח.

פעם לא הייתי יודעת בדיוק להגיד מה אני רוצה, הייתי משאירה לבן הזוג שלי לנחש ובהרבה פעמים להפתיע. כי דברים אמורים לקרות כמו בסרטים. לא?

אז זהו .. שממש לא. הרבה דברים שבן הזוג שלי ניסה לעשות למעני ולהפך יצרו תסכול ואכזבה. במיוחד בימי הולדת או רגעים אינטימיים ואז היה סוג של או שתיקה או ריב וכל הדרך לצאת מזה.

כמובן שלאורך השנים נוצרו הרבה משקעים, מרחק וחוסר תקשורת על הדברים החשובים באמת.

אחרי שהתגרשתי יצאתי לדרך חדשה. היה לי המון מה להשלים וללמוד. מי שהיה בעלי היה גם החבר הראשון שלי אפשר להגיד. מעבר לכך שהייתי עסוקה בעיקר בגידול המשפחה.

למדתי אימון אישי. ייעוץ קריירה .. הרבה סדנאות וגם התחלתי להכיר את עולם הטנטרה. למדתי את עצמי ועכשיו אני מרגישה הרבה יותר בשלה לנהל מערכת יחסים ממקום אחר.

אני יודעת שיש לי עוד דרך ואני תמיד אלמד ואתפתח (משהו שלא היה לי ברור פעם).

ועדיין אני מרגישה שלמדתי כמה יסודות ממש ממש משנים חיים:

  1. אני דואגת להרגיש טוב באופן כללי וכשאני לא מרגישה טוב אני בודקת למה ומשתדלת לתקן מה שצריך.
  2. כשקורה משהו עם בן הזוג- משהו שפחות עושה לי טוב או מעצבן וכדומה- אני מבינה עם עצמי מה זה ואז אומרת את זה לבן הזוג. לפעמים מספיק שאני אומרת.. לפעמים נוצרת שיחה סביב זה ועושים תאום ציפיות. אין משקעים אין כמעט תסכולים.
  3. אם אני רוצה משהו ומבינה שבן הזוג שלי לא יכול לספק לי את זה- אמצא דרכים לספק לי את מה שאני רוצה. לא כל דבר צריך להגיע ממנו.
  4. מילת הקסם "ספייס" אני חיה חיים מלאים- משפחה, חברות, לימודים, עבודה ועוד. ומשלבת את כל זה עם הזוגיות. אני שומרת כך שעולמי יהיה מלא ללא קשר ועם קשר לזוגיות.
  5. אני משתפת כמה שיותר את הסביבה הקרובה שלי, הממש קרובה שלי במה שאני עוברת .
  6. כשאני רוצה משהו – אני דואגת להגיד בדיוק את מה שאני רוצה. חחח למדתי שאם חשוב לי מאד משהו שאני רוצה כדאי שאביים את זה ולא אשאיר את זה לרומן הרומנטי. ואז.. זה לרוב יוצא בדיוק כמו שאני רוצה . אני מאד מרוצה ומרגישה רומן רומנטי 🙂
  7. גבולות – לפעמים מה שבן הזוג מצפה ממני לא מתאים לי. גם את זה אני אומרת ואנחנו מוצאים דרכים איך לממש אחרת. כמו לדוגמא הופעת מוזיקה שלא מתאימה לאחד מאתנו- או שהולכים עם חברות או שלפעמים מתפשרים וכן הולכים. גם בנושא האינטימי- לא תמיד מתאים לנו מה שבן או בת הזוג רוצים – אפשר למצוא לזה פתרונות!
  8. אחרון חביב לפעם הזו- אני משתדלת לזכור מה חשוב באמת! וזה בעיניי הרצון להיות ביחד, לחוות ולקבל אהבה, אינטימיות, חברות.. וכל השאר אמור לתמוך בזה.