"קנאה"

הרבה פעמים אני מוצאת את עצמי "מקנאה" . זה יכול להיות בכל מיני נושאים ויש גם כל מיני סוגים. קנאה היא רגש טבעי. כל אחד חווה אותה ברמות כאלה ואחרות מתישהו בחיים. זה יכול להיות קנאה בסגנון חיים שאני לא יכולה להרשות לעצמי. במשרה נחשקת .. זוגיות היא כר נרחב לקנאות.. וכו'.

לרוב, האדם יחוש קנאה במעגל השווים; אחים, חברים, בני זוג או עמיתים לעבודה. או אנשים, מצבים הנתפסים כאפשריים עבורנו. פחות נקנא בדמויות רחוקות כמו "שחקן בהוליווד". כאשר יש לנו מכנה משותף עם האחר, אנחנו מבצעים השוואה באופן טבעי, ומשם הקנאה עלולה לצמוח. כשהקנאה מהווה מכשול בחיי האדם, בהחלט ניתן להתמודד אתה.

יש קנאה שמעודדת אותנו לצמיחה, לרצות להגשים, להשיג. ויש גם קנאה שמובילה אותנו לצרות עין ובד"כ לא תקדם אותנו.

איך אפשר להתמודד עם קנאה?

חשוב בעיניי להתבונן בקנאה שאנחנו מרגישים. להכיר אותה , להבין למה היא נמצאת ?

להכרה והתבוננות בקנאה שלנו יש מס' רווחים :

1. אנחנו מבינים יותר טוב מה אנחנו רוצים.

2. אנחנו יכולים ללמוד, לקבל רעיונות על איך אחרים הגיעו למה שהגיעו ואולי לצאת לדרך.

3. אין הדחקה. אפשר לדבר על הדברים שרוצים ולא להיות מתוסכל. זה בסדר גמור להגיד "אני מקנאה"

4. ככל שנעלה על פני השטח את הדברים כך הם יקבלו יותר ביטוי בחיים שלנו . הם יפסיקו להיות מוסתרים ורק מזה כבר יש התחלה של תנועה קדימה .

5. ההבנה שאנחנו "בסדר גמור" ככל האדם. קנאה תמיד הייתה ותמיד תהיה והיא לא בהכרח שלילית.

אימון אישי לביטחון ומימוש עצמי:

אדם השבוי בתוך הרגשות שלו ובניסיון להסתיר אותם, עלול לחוות תסכול, איכות חיים ירודה ואף דיכאון. אימון אישי הוא דרך לעזור לאדם הסובל לקבל מבט חוץ על הסיטואציה, ולסייע לו לראות את הדברים באופן שונה. כמאמנת אישית, חשוב לי להיות קשובה לאדם ולהבין את שורש דבריו על מנת לעזור לו להתגבר על מה שמפריע לו. אחד הדברים העיקריים שאני עובדת עליו עם הלקוחות שלי הוא ביטחון ומימוש עצמי, שמוביל לתחושה חיובית והערכה אישית. האימון מתבצע בצורה של ליווי אישי הכולל ייעוץ, הכוונה וזמינות מלאה.