שילוב של קריירה ואימהות – הטיפים שיעזרו לך במשימה

עדנה חן ייעוץ תעסוקתי | שילוב של קריירה ואימהות – הטיפים שיעזרו לך במשימה

אחד האתגרים הגדולים ביותר באימהות המודרנית הוא החזרה לעבודה, בייחוד בקרב האימהות שבילו תקופה ארוכה עם ילדיהן בבית. בין אם את שוקלת הסבה מקצועית, ובין אם את שוקלת לחזור למקצוע הישן שלך, חשוב שתהיי מוכנה ככל הניתן לעולם העבודה הדינמי. הטיפים הבאים יסייעו לך לחזור לשוק העבודה, וליהנות מחיי קריירה ומשפחה בלי להרגיש שאת מוותרת על אחד הגורמים הללו או על עצמך.

שילוב של קריירה ואימהות – הטיפים שיעזרו לך במשימה:

פיתוח קריירה - הכיני את עצמך לסירובים אפשריים

למרות השינויים החיוביים בתחום של העסקת אימהות, עדיין ישנם מקומות שמרימים גבה כאשר הם רואים פערי זמן גדולים בין עבודה אחת לאחרת בקורות החיים. כאשר את חוזרת לשוק העבודה, חשוב שתהיי מוכנה לשאלות על הרצונות העתידיים שלך בתחום הקריירה. אומנם לא יהיו הרבה מעסיקים שישאלו ישירות על תקופת אי-ההעסקה שלך, אך יהיו כאלו ש”ירקדו” סביב הנושא, וחשוב שתהיי מוכנה למצבים הללו וגם לסירובים אפשריים.

פיתוח קריירה - החליטי על המקצוע שאת מעוניינת לעסוק בו

תקופת הפסקה ארוכה, מכל סיבה שלא תהיה, מביאה אנשים רבים למסקנה שהם אינם מעוניינים לחזור למקצוע הישן שלהם. במקרה שגם את הגעת למסקנה שאת מעוניינת לבצע הסבה מקצועית, ואת שוקלת לעבור לקריירה שנייה, חשבי על התחומים שמעניינים אותך וכיצד את רוצה לעבוד בהם. למרבה השמחה, יש כיום אפשרויות עבודה רבות בתחומי תעסוקה רבים, כך שתוכלי לבחור מקצוע שקורץ לך ושיאפשר לך לשלב בין קריירה לבין אימהות.

פיתוח קריירה - הגיעי מוכנה ומעודכנת בתחומים שאת מעוניינת לעבוד בהם

העולם כיום משתנה ללא הרף כמעט בכל תחום העסקה, ולכן חשוב שתהיי מעודכנת בכל הנוגע לעבודות שאת מעוניינת בהן. הכנה מראש תעזור לך לענות על שאלות בראיונות שתלכי אליהם, וגם לעשות את העבודה שתיבחרי אליה על הצד הטוב ביותר.

פיתוח קריירה - אל תחששי לדבר על ההפסקה שלקחת

נשים רבות שנשארו בבית עם ילדיהן, וגם מעסיקים רבים, לא מעלים את נושא ההפסקה במהלך ראיונות עבודה. כדי להפיג מבוכה כלשהי וגם כדי לענות על שאלות של מעסיקים שאולי מפקפקים ביכולות שלך, העלי את נושא ההפסקה בעצמך ודברי על השיקולים שלך בחזרה לעבודה. הפיגי חששות של מעסיקים על ידי דיבור על הסידור שיש לך עבור ילדייך על מנת שהם ידעו שאת מחויבת גם למשפחתך וגם לעבודה ומסוגלת לשלב בין השניים בצורה אופטימלית.

פיתוח קריירה - שוחחי עם אימהות עובדות אחרות

מערכת תמיכה חיובית היא אחד הדברים החשובים ביותר עבור אימהות. על מנת שתוכלו לקבל תשובות על קריירה שנייה, על הסבה מקצועית, על חזרה לעבודה, או על כל נושא אחר, דברי והתייעצי עם נשים שנמצאות במצבך, בין אם זה במפגשים פנים מול פנים ובין אם זה בפורומים. שילוב בין חיי משפחה לבין קריירה הוא אינו פשוט, ואוזן קשבת יכולה להקל עלייך במידה ניכרת בימים שבהם את נתקלת בקשיים.

אין זה קל לחזור לעבודה לאחר תקופת הפסקה ארוכה, בייחוד בכל הקשור לשילוב בין קריירה לבין אימהות. על מנת שתוכלי לעשות את הצעד הזה בצורה מיטבית, זכרי את הטיפים שהוזכרו מעלה והאמיני ביכולת שלך לאזן בין עבודה לבין חיי משפחה.

עדנה חן

אימון לקריירה והתפתחות אישית

054-2236191

יש לך שאלה בתחום של פיתוח קריירה ושינוי מקצועי?
לקבלת מענה ראשוני בווטסאפ ללא התחייבות
לחצו על כפתור הוואטסאפ >>